Danas je na Rujevici Rijeka, nakon čak 50 dana, još uvijek neporažena na domaćem terenu, dočekala Goricu i 18. kolu 1. HNL-a. Rijeka je započela utakmicu kao 4. na ljestvici s 26 bodova a Gorica na 3. mjestu, iza Osijeka, s 30 bodova. Čudno je 18. kolo bilo, s iznenađujućim rezultatima, tako da se mogla očekivati pobjeda Rijeke, ako uzmemo u obzir međusobne omjere Rijeke i Gorice.

Moglo bi se reći da su se u momčadi Rijeke od zadnje utakmice na Rujevici dogodile velike promjene. Štefulj, a potom i Nevistić su potpisali s Dinamom, no još će neko vrijeme ostati igrati za Rijeku. Nadamo se da potpisivanje za Dinamo neće utjecati na igru, da će se truditi kao i do sada te da će nam, kao navijačima, donijeti puno radosti. Za Rijeku je potpisao mladi, perspektivni igrač Dinama, Roko Jurišić koji igra inače lijevog beka, kao i Robert Mudražija koji je veznjak. Od prve minute za Rijeku su zaigrali Nevistić, Galović, Arsenić, Čerin, Menalo, Andrijašević, Štefulj, Tomečak, Capan, Lončar i Kulenović, a za Goricu Banić, Jovičić, Hamad, Suk, Dvorenković, Doka, Čabraja, Babec, Krizmanić, Lovrić i Matar. U prvih nekoliko minuta, momčadi Rijeke i Gorice, gotovo podjednake, no Gorica s nešto bržim reakcijama, na što se trener Rožman glasno bunio, ali sve je bilo bez nekih izglednijih prilika za obje momčadi. Lijepa uigrana akcija, u 9. minuti, iz prekida za Rijeku no Lončarov udarac se zaustavlja u bloku Gorice. I onda bomba Andrijaševića u 11. minuti, gotovo gol no nažalost unutarnja strana stative i lopta izlazi u aut. Eh, da je to bio postignuti pogodak bi zasigurno bio gol tjedna. Šteta. Nakon ovog udarca zaredale su se ozbiljne prilike za Rijeku, kao da im je Andrijašević podario želju za pogotkom, no obrana Gorice dobro radi svoj posao. Nakon dugog pritiska Rijeke Gorica je uspjela prijeći na Rijekinu polovicu te kornera zabila pogodak, koji se piše kao autogol Andrijaševića. No reakcija Nevistića nije bila također najbajnija, može se reći da mu je lopta prosla između ušiju. Rijeka je nakon gola Gorice, odnosno Andrijaševića popustila pritisak, te je trenerom zagospodarila Gorica. Gorica je imala prilike iz još 2 kornera, no pogodak je stigao iz akcije za 0-2 u 44. minuti. Strijelac pogotka je bio Lovrić.

Nakon poluvremena su se obje ekipe vratile s istim sastavima. Oštar star u samom početku drugoga poluvremena, Dvorneković veoma neoprezan start na Menala. Menalo je s bolnom grimasom pao na travnjak te je liječnički tim odmah utrčao na teren. Na svu sreću Menalo je prošao neozlijeđen, a Dvorneković je zaradio žuti karton. Nedugo nakon, ponovno neoprezan start te žuti karton je dobio Babec. U međuvremenu Andrijašević je uputio dobar pokušaj prema golu Gorice, no Banić svojom adekvatnom i brzom reakcijom zaustavio loptu. Uslijedilo je nekoliko prilika za Rijeku Lončara i Andrijaševića, no sve dosta neprecizno i van okvira. Gorica je gotovo postigla svoj 3. pogodak nakon neobrašnjivog auta, odnosno kornera za koji je zaslužan Čerin, no na sreću je i to izboksao Nevistić. U 63. minuti igrači, Rožman i pomoćni treneri su se pobunili da je igrač Gorice u šesnaestercu igrao rukom no igra se nastavila dalje bez VAR provjere. Kako je izgledalo s tribine, igrač je igrao rukom, no zasigurno bi se ta situacija bolje vidjela VAR-om. Izmjena za momčad Rijeke u 68. minuti Murić i Pavičić ulaze, a teren su napustili Čerin i Arsenić, koji se nisu iskazali na terenu te se formacija promjenila s 3-5-2 u 4-2-4. Izvrsna prilika za Lovrića iz kontre u 74. minuti no Nevistić je odlično odradio svoj posao. Treća izmjena u momčadi Rijeke Yateke – Kulenović u 79. minuti i dvostruka zamjena za Goricu Mitrović – Dvorneković i Muhamed – Lovrić, te ponovno izmjena Mudražija – Menalo, kojemu je ovo debij za momčad s Rujevice. Ponovno izmjena za Goricu u 86. i 90. minuti Prsir – Babec i Moro – Hamad. Gotovo odmah po ulasku Moro radi ružan i nepotreban prekršaj na Mudražiji čime zarađuje direktni crveni karton. Start je bio toliko ružan da se na terenu u trenu gotovo stvorilo 30-tak ljudi, što iz stožera Rijeke, što iz stožera Gorice. Krenulo je naguravanje u kojemu je Capan udario igrača Gorice te sebi zaradio crveni karton, te ga nećemo vidjeti u utakmici sa Šibenikom. Zbilja ružan završetak utakmice.

Rijeka je u drugom poluvremenu zbilja imala puno prilika, no sreća ih nije pratila te se utakmica završila rezultatom od 0-2 Rijeka ostaje s 26 bodova, a Gorica bježi na 33 boda ispred Rijeke. Izgleda da nam je Gorica i dalje ostala crna mačka. Sljedeća utakmica na Rujevici nas čeka protiv Šibenika 3.2 u 17.05h. Nadamo se nova tri boda, jer Rijeka ima imperativ pobjede ako želi ostati u igri za kvalifikacije Europske konferencijske lige, iako Šibenik sigurno ima jako puno samopouzdanja nakon pobjede nad Dinamom. To nam sve govori da je lopta okrugla i da protivnika ne treba podcjenjivati.