U 13. kolu HNL-a HNK Rijeka je na Rujevici ugostila HNK Gorica. U međusobnim susretima (kojih je do sada bilo 6, od čega 5 u HNL-u) Gorica vodi u pobjedama 4 – 1. U prvom ovosezonskom dvoboju pobjeda je također otišla na stranu Gorice rezultatom 2 – 0. Upravo je to bio jedini ovosezonski poraz Rijeke.

Što se tiče stanja na ljestvici Rijeka je 3., iza Hajduka i Dinama, od kojih ju dijeli 3, odnosno 2 boda, dok je Gorica 6. 

Prije utakmice trener Rijeke, Simon Rožman je izjavio sljedeće: Gorica je kompaktna i agresivna ekipa koja se ne predaje. Moramo igrati svoju igru i da pravilno reagiramo. Izgubili smo zadnje četiri utakmice protiv Gorice, netko bi možda gledajući to rekao da su oni favoriti, ali mi se ne slažemo. Imamo kvalitetu i želju i zamolio bi sve navijače sa svih tribina da pomognu igračima. 

Rijeka je utakmicu započele sa sljedećim sastavom: Prskalo, Punčec, Kvržić, Halilović, Čolak, Andrijašević, Gorgon, Escoval, Tomečak, Smolčić i Lončar.  U prvom su poluvremenu naši momci izgledali definitivno bolje u odnosu na utakmicu protiv Slavena, no igrači Gorice ne opraštaju i kažnjavaju svaku grešku. Rijeka je imala niz izglednih prilika, no nedostajalo je spretnosti, odlučnosti, a možda i malo sreće. Na poluvremenu je rezultat bio 0 – 0. 

U drugo poluvrijeme su obje momčadi ušle s istom postavom, a Rijeka je ušla nešto odlučnija. Slična situacija kao i protiv Slavena, što nas je u konačnici i spasilo. U 58. minuti s terena izlazi Kvržić, a ulazi mlad i poletan Murić. Rezultat se mijenja u 63. minuti pogotkom Zwolinskoga za Goricu, te i brzinom munje dobio i žuti karton. U 65. minuti teren je napustio Gorgon, a ušao je Puljić, te u 77. izlazi Lončar, a ulazi Lepinjica. 

Iako je Rijeka dobro ušla u drugo poluvrijeme, odlučnost je splasnula i prema kraju su se činili pomalo izgubljeni, no napokon se gorička mreža zatresla u 82. minuti pogotkom Tomečaka. U 1. minuti sudačke nadoknade Rijeka ostaje s igračem manje, nakon što je Smolčić dobio crveni karton. Za novo vodstvo Gorice zabija Maloča u 2. minuti sudačke nadoknade. Utakmica je završila rezultatom od 1 – 2. Rijeka ipak nije uspjela smanjiti razliku u pobjedama u međusobnim ogledima

Navijanja nije nedostajalo kroz cijelu utakmicu, naravno pod vodstvom Armade. Dodatni vjetar u leđa bi sigurno bio kada bi se uključile i ostale tribine, onako kako je bila želja Simona Rožmana. Također nije nedostajalo protivljenja sudačkim odlukama, no to je već prisutno svaku utakmicu, a sami prosudite zašto.  

Ovaj tjedan HNK Rijeka i njezini navijači su se podsjetili velike pobjede ( 3-1) koju je Rijeka ostvarila nad Real Madridom pred 35 godina, točnije 24. listopada 1984. godine. U uzvratnoj utakmici Real je pobijedio Rijeku rezultatom 3-0. Zanimljivo je da su u toj utakmici isključena 3 igrača Rijeke, što je sigurno utjecalo na rezultat.

Veselimo se novim golovima Rijeke i željno iščekujemo utakmicu protiv Dinama 11. studenog u 17.30h.

Za kraj jedna vijest koja je uveselila zasigurno sve, a to je da je novi sponzor Rijeke pivovara Tars priskrbila na ovoj utakmici novih 50 L pive. Ako se sjećate obećanog da za svaki Rijekin gol poklanjaju 50 L. Zbilja prekrasna vijest!