Danas je Rijeka odigrala još jednu utakmicu na Rujevici protiv Istre 1961. Rijeka je bila apsolutni favorit pošto Istra još nije slavila u gostima kod Rijeke, dok su na Kantridi bili ponešto uspješniji, izborivši čak 5 remija. Nepunih sat vremena prije utakmice nas je dočekala vijest da je jedan igrač Rijeke (zbog GDPR-a NK Rijeka je izostavila navesti o kojemu se igraču radi) pozitivan na coronavirus. Nadamo se da je to jedini pozitivan igrač i želimo mu brz oporavak, bez posljedica, i povratak na travnjak.

Novo lice u sastavu Rijeke je mladi Adam Gnezda Čerin koji je debitirao na ovoj utakmici, a doputovao je na posudbu iz Nurnberga na 2 godine. Želimo mu svu sreću u redovima Rijeke, uspješnu sezonu i naklonost navijača. Redove Rijeke je napustio mladi perspektivni vratar Ivor Pandur, te je otišao u redove Verone. U Rijeci se pokazao kao odličan prvi vratar, te mu zelimo još veći uspjeh u talijanskoj ligi. Rijeka je započela visoko i agresivno protiv Istre, te brzi pogodak iz naizgled ne toliko opasne prilike, lijepim pogotkom zabija kapetan Franko Andrijašević u 13. minuti. Rijeka je ponovno imala priliku u 15. minuti iz prekida, no lopta preko živog zida završava u rukama istarskog golmana Majkića. Do poluvremena je bilo šansi s obje strane no niti jedna ekipa nije postigla pogodak.

Na poluvremenu je Istra ibavila izmjenu Paez – Ivančić. Odlična prilika, zicer, u 51. minuti za Čolaka no nažalost pored vratnica. Zbog nepotrebnog povlačenja s leđa Galović je zaradio žuti karton u 54. minuti. U redovima Rijeke u 61. minuti dvostruka izmjena Braut – Raspopović i Yateke – Pavičić. Pogodak u 62. minuti nije iz prve prilike uspio realizirati Čolak, a ni druga prilika nije bila uspješna, a treća sreća za Andrijaševića je bila iz penala kojeg je skrivio. No slavlje Rijeke nije dugo potrajalo, Guzina zabija za 2 – 1. Novu energiju je u utakmicu unjela izmjena Murić – Čolak, Lepinjica – Galešić i Escoval – Velkovski. U 82. minuti je požutio Gnezda. U zadnjim trenucima Capan je požutio te je uz 5 minuta nadoknade rezultat je ostao isti.

Neposredno prije utakmice se NK Rijeka oprostila od vjernog navijača, Tomislava Nikla, člana KN Armada Rijeka, kojemu je u čast na sjevernoj tribini izvješen veliki transparent. Počivao u miru i neka mu je laka Hrvatska zemlja.

Rijeka je zaradila nova 3 boda a sljedeća utakmica na Rujevici se igra 19.9 protiv Hajduka. Nesumnjivo nas očekuje pravi jadranski derbij.