Danas je Rijeka ugostila Lokomotivu na Rujevici. Rijeka je startala kao 5. na ljestvici s 12 bodova, a Lokomotiva posljednja sa 7.

Rijekinu jedanastorku su činili Nevistić, Braut, Galović, Murić, Čerin, Menalo, Štefulj, Escoval, Smolčić, Lončar i Kulenović, a Lokomotivinu Hendija, Kovačić, Tuci, Cokaj, Pivarić, Kolinger, Ibrahim, Tahiraj, Karačić, Acquah i Kallaku. U najavi utakmice trener Rijeke Simon Rožman je izrazio optimizam ali i potrebu za oprezom iako se momčad Lokomotive značajno izmjenila u odnosu na prošlu sezonu, “HNL nam je jako bitan, Lokomotiva na Rujevici uvijek igra dobar nogomet. Bit će neizvjesna utakmica, odlučivat će detalji. Vrijeme je da nam se okrene malo i sportska sreća.”

Utakmica se igrala pred praznim tribinama, te je također izostalo bodrenje s brda iznad stadiona koje je zasigurno vjetar u leđa našim momcima. Obje ekipe su startale borbeno, te je pritisak krenuo gotovo od prve sekunde. Lokomotiva je stvorila priliki gotovo iz ničega u 8. minuti oštrim udarcem Tucija s dvadesetak metara, no brza reakcija Nevistića je spasila mrežu Rijeke. Zatim je uslijedilo nekoliko udaraca prema vratima Rijeke ali niti jedna opasna situacija kao ona prethodna. U 16. minuti je igrač Lokomotive loptu dirao rukom te je sudac pokazao na bijelu točku, a Murić potom pospremio u mrežu. U međuvremenu je igrač Lokomotive, Pivarić, dobio žuti karton. Prvih dvatesetak minuta se igralo na Rijekinoj polovici, no onda je Rijeka preuzela inicijativu te se igra do kraja poluvremena preselila na Lokomotivinu polovicu terena. Prva izmjena u momčadi Lokomotive u 38. minuti Kovačević – Acquah. Vrlo izgleda prilika za Rijeku u 40. minuti no mrežu spašava vratar Lokomotive Hendija.

U drugo poluvrijeme momčad Rijeke je ušla s istom postavom, dok su se u momčad Lokomotive zamijenili Tuci i Chaija. Lokomotiva je od prve sekunde počela pritiskati Rijeku, kao i u prvom poluvremenu no bez rezultata. Divna i moćna prilika za Rijeku u 54. minuti, udarac Murić, gotovo neobranjivo no nažalost završava u stativi. 3. izmjena u ekipi Lokomotive Čeliković Tahiraj u 64. minuti, te prva izmjena u momčadi Rijeke u 70. Yateke Murić. Zbog oštrog starta Lončar u 72. minuti zarađuje žuti karton. Ponovno odlična prilika za Rijeku u 77. minuti no nažalost i to završava u stativi. Izgleda da se nije ostvarilo ono što je Rožman zaželio da se i nama malo okrene sportska sreća. Posljednja izmjena Gorana Tomića u 83. minuti Šimić Ivanić i Petrak Cokaj, te za Rijeku u 84. minuti Turčin Menalo. U sudačkoj nadoknadi izmjena za Rijeku Lepinjica Kulenović.

Do kraja utakmice je rezultat ostao isti, te je time Rijeka zaradila 3 boda za ukupno 15. Samim time se popela za jedno mjesto gore i smjestila na 4. mjesto iznad Šibenika, a iza Dinama, Osijeka i Gorice.

Sljedeću utakmicu Rijeka igra u gostima protiv Istre 1961, koja nadamo se nosi 3 nova prijekopotrebna boda.

Ovim putem također čestitamo rođendan Danijelu Štefulju i želimo mu puno sreće u Rijekinom dresu kao i u privatnom životu.