Rijeka je danas dočekala svojeg zadnjeg suparnika ove godine na Rujevici, NK Varaždin. Za one koje sjećanje služi ponešto bolje sjetit će se da je upravo s Varaždinom Rijeka otvorila ovu sezonu, i to pobjedom rezultatom 2-1,s dva zgoditka Murića u 7. i 58. minuti, te jednim zgoditkom Kolarića za ekipu Varaždina.
Od prve minute za Rijeku su zaigrali Pandur, Tomečak, Župarić, Escoval, Smolčić, Capan, Pavičić Gorgon, Andrijašević, Acosty i Čolak, a za Varaždin Nevistić, Prce Adžić, Posavec, Benko, Senić, Miličević, Kolarić, Štefulj, Roca, Tkalčić. Na stadionu je bilo 3865 gledatelja.

Na press konferenciji povodom današnje utakmice trener Simon Rožman je izjavio sljedeće: “Neće biti lako, Varaždin je vrlo organizirana ekipa. Ako pogledate rezultate Varaždin je jako dobra ekipa, čvrsta u bloku s dobrom tranzicijom. Igrači su svjesni da sve što rade dobro moraju ponavljati iz utakmice u utakmicu. Ne živi se od povijesti, moramo napraviti sve da pred našim navijačima da dođemo do pobjede. Igrači su vidjeli kako tribine navijaju kada se ide glavom na svaku loptu. ”
Također se oglasio i Klub navijača Armada Rijeka, a mi vam prenosimo najzanimljivije dijelove obraćanja s njihove službene Facebook stranice: ” Bila je ovo jedna od težih godina u povijesti naše grupe gdje smo se suočili s brojnim teškim odlukama, problemima, vlastitim greškama ali i stavu koji smo zauzeli te njegov teret smo morali nositi na vlastitim leđima i još ga nosimo.
No, kao i uvijek bili smo uz klub, a bit ćemo i ove subote na domaćem oproštaju od godine koja završava u srijedu u Maksimiru. Krenimo od samih temelja u subotu prema povratku na stare staze gdje je Armada najjači vjetar u leđa našoj Rijeci!”

Rijeka je dobro otvorila utakmicu koja se pretežno odvijala ispred vrata Varaždina, što je rezultiralo pogotkom najboljeg pjevača u riječkoj povijesti, Acostya u 11. minuti i vodstvom Rijeke. Do poluvremena je bilo nekoliko prilika koje nažalost Rijeka nije iskoristila, te u poluvrijeme ulaze s golom prednosti. Postava je ostala ista kao i na početku utakmice za Rijeku, a u ekipi Varaždina teren je napustio. Brzinski pogodak trese mrežu Varaždina za 2-0, a pogodak je postignuo Čolak. Igru napušta Acosty, a ulazi Murić u 63. minuti, te izlazi Capan a ulazi Lončar u 77. minuti i naposlijetku izlazi Župarić a ulazi Velkovski. U 82. minuti dosuđen je slobodni udarac za Varaždin, te se mreža trese pogotkom Glavice. Gooool u 90. + 2 minuti postiže Čolak. Utakmica se završila rezultatom 3-1. Čestitam momcima na dobro igri i nadam se da će ovakav rezultat biti protiv Dinama.
U drugom poluvremenu jer Armada razvila transparent za svojeg preminulog člana ” O društvo najdraže sad mi je najteže što moram poći i ko zna kad bit ću s vama kao nekada. Rijeka u srcu, Armada do groba.”

Pošto se radi o posljednjoj utakmici u ovoj sezoni na Rujevici, napravit ćemo kratki rezime. Najbitniji događaj, kojega se vrlo rado prisjećamo, je zasigurno osvajanje kupa 22.5 u Puli! Važ je naš! Rijeka je osvojila Rabuzinovo sunce pobjedom nad Dinamom 1:3 golovima Čolaka (13′) , Halilovića (39′) i Kvržića (85′), pod vodstvom trenera Bišćana. Nemam što drugo nego čestitati momcima još jednom, te im se zahvaliti za ovakvu uspomenu. Hnl sezona za Rijeku završava 25.5, a Rijeka je završila iza Dinama sa 67 bodova. Kao i nakon svake sezone kreću pripreme koje su naši dečki odradili u Kranjskoj gori. U jeku priprema za Rijeku su potpisali Gorgon, Prskalo, Čolak, Iglesias i Babić, a naše redove je napustio Sluga koji je potpisao za Luton town. Kao što sam već navela prije nakon priprema uslijedila je nova sezona protiv Varaždina, a nedugo zatim i play- off s Aberdeenom, protiv kojega Rijeka je izborila svoje mjesto u daljnjem play- offu UEFA Europa League. Zatim je za Rijeku potpisao Šimić, koji je nakon nekoliko mjeseci udaljen iz prve momčadi. Zatim slijedi utakmica s Gentom za plasman u UEFA Europa League i tu završava europski put Rijeke. Na veliku radost navijača, a vjerujem i igrača i uprave u Rijeku dolazi na posudbu Andrijašević, a ugovor produljuje Kvržić.

Bomba je odijeknula Rijekom 22.9. odlaskom trenera Bišćana, a Bišćan navodni razlog nepovjerenja prema njemu i potporu koje nije imao. Ubrzo nakon toga Rijeka dobiva novog trenera Simona Rožmana kojeg je svojedobno trener Kek htio dovesti na svoju klupu. Odlaskom trenera Bišćana Armada je prekinula svoj bojkot, na (ne)veselje ostalih navijača.

Treneru Rožmanu i igračima je bilo potrebno neko vrijeme da pronađu zajednički, ali konačno su ga pronašli protiv Hajduka na Poljudu, pregazivši Hajduk s 5 razlike, te od tada nižu pobjede, a pravi test se očekuje protiv Dinama.

U dosadašnjoj sezoni Rijeka je ostvarila 10 pobjeda, remizirala 4 puta i izgubila 4 puta. Nadamo se da će sljedeću polusezonu Rijeka poboljšati ovaj omjer.
Tomečak, Župarić i Gorgon su proslavili 100 nastup u dresu Rijeke.

Na današnjoj utakmici Rijeka se oprostila video porukom od Darija Župarića, koji putuje u Ameriku u Portland Timbers. Župariću želimo svu sreću u novom klubu i nadamo se njegovom povratku u Rijeku.

Od prijateljskih utakmica zasigurno treba istaknuti onu sa HŠK Zrinjskim povodom događaja Povratak na Kantridu koju je organizirao KN Armada Rijeka. Utakmica je bila humanitarnog karaktera, te je za dječju bolnicu u Rijeci prikupljeno 20.000 kn.

Naposljetku vama dragi slušatelji, u ovom slučaju čitatelji želimo obilje Božjeg blagoslova u nadolazećim blagdanima i sretnu i uspješnu novu 2020. godinu.