Nije nedeja zapolne, ali je nova utakmica, nova sezona, novi suparnik, nova prilika da Rijeka da sve od sebe i nova prilika za osvajanje naslova. Od zadnje Rijekine utakmice, na Rujevici, u Hrvatski Telekom Prvoj ligi je prošlo 63 dana. U to vrijeme se dogodilo zbilja mnogo pa ćemo preletjeti kroz bitnije događaje unutar tih 1512 sati.

Najbitniji događaj je zasigurno osvajanje kupa 22.5 u Puli! Važ je naš! Rijeka je osvojila Rabuzinovo sunce pobjedom nad Dinamom 1:3 golovima Čolaka (13′) , Halilovića (39′) i Kvržića (85′). Svi su bili oduševljeni ovom maestralnom pobjedom, od igrača, trenera Bišćana, uprave, navijača, građana Rijeka pa do radijske ekipe. Slavlje nakon osvojenog kupa započelo je u Istri, nastavilo se dočekom igrača na Riječkom Korzu, a završilo se duboko u noć ili možda jutro za one raspoloženije. Ovim putem još jednom čestitam u svoje ime i ime Radija Skaut dečkima na pobjedi. Uz naše dečke treba pohvaliti i Armadu. Vjerujem da su svojim odličnim i glasnim navijanjem i odličnom koreografijom odveli Rijeku do pobjede i bili vjetar u leđima nogometašima.

Sljedeći događaj je zadnja utakmica sezone 25.5 protiv Slaven Belupa, u kojem je Rijeka remizirala rezultatom 1:1. Možda su naši dečki bili umorni od slavlja inače bi zasigurno odnijeli pobjedu. Nakon naporne sezone igrači Rijeke su započeli s pripremama u vidu kojih je održan niz utakmica, s Bravom i Celjem. Zatim su svoje pripreme preselili u Kranjsku goru. Zatim su uslijedile pripremne utakmice sa Sočijem, Triglavomi APOEL-om, te nas je potom dočekala utakmica Superkupa protiv Dinama, u kojoj je Rijeka nažalost izgubila rezultatom 1:0.

Prvo u nizu potpisivanja ugovora jest ugovor Alexandera Gorgona na 4 godine. Našem napadaču možemo jedino poželjeti puno minuta odigranih u dresu Rijeke i puno zgoditaka. Također je Andrej Prskalo produljio svoj ugovor s Rijekom. Njemu želimo da, sada kao vjerojatni prvi vratar Rijeke, postigne mnogo obrana i bude jedan od tvoraca Rijekinih pobjeda. Usput mu čestitamo na tituli najtrofejnijeg igrača Rijeke. U jeku priprema, potpisao je i Antonio Mirko Čolak, nemamo mu što više poželjeti od toga da nastavi svoju igru jednako kao i do sad i da mu boravak u Rijeci bude ugodan. Također su za Rijeku potpisali Dani Iglesias i Matko Babić.

Zadnja vijest je odlazak vratara Simona Sluge koji je potpisao za Luton Town. Tim transferom si je Rijeka pribavila u svoju blagajnu 1,5 milijuna eura. Simon Sluga je izjavio da mu je upravo ovo najteža odluka njegovog boravka u Rijeci. Jedino što možemo je poželjeti mu sreću u novom klubu.

Back to the reality kako bi rekao poznati i meni drag reper Eminem. Vraćamo se utakmici s Varaždinom. U utakmicu je Rijeka ušla samouvjereno i borbeno, dok su Varaždinci bili pomalo
suzdržani. Nekoliko dobrih pokušaja i pritisak Rijeke i evo gola. U 7. minuti Murić zabija gol za vodstvo Rijeke. Naš Mario u studiju je ovaj gol opisao ovako :“ Kao kad igraš PES i predriblaš 10 igrača i zabiješ gol.“ Nakon gola pritisak Rijeke je potrajao još neko vrijeme s loptom većinom na polovici Varaždina, no šok i golčina Kolarića u 22. minuti za izjednačenje. Izgledna prilika u 33. minuti za Rijeku, te zatim zamalo gol u 36. i 37. minuti, no nažalost mreža se nije zatresla. Nakon toga se igra usporila, čemu je zasigurno kumovala visoka temperatura od čak 30°c te je do poluvremena je ostao rezultat od 1:1.

U drugo poluvrijeme su igrači obiju momčadi ušli osvježeni i poletniji, a i temperatura je ponešto opala zalaskom sunca. Kao i prvo poluvrijeme igra se pretežito odvijala na polovici Varaždina, što je Muriću omogućilo zgoditak u 58. minuti. U 72. minuti izlazi Halilović a ulazi Bušnja, te igru napušta još i Pavičić a ulazi Capan i posljednja, 3. izmjena Murić i Acosty u 79. minuti. Do kraja utakmice je ostalo mirno i naši momci mogu na zasluženi odmor i pripremu za sljedeću utakmicu, s Lokomotivom za svega 7 dana.

Za kraj jedna vijest koja nas je uveselila zasigurno sve, a to je da je novi sponzor Rijeke pivovara Tars obećala navijačima 50 litara piva za svaki postignut gol. Zbilja prekrasna vijest!